יום שלישי, 17 בפברואר 2015

פורנו לגיל הרך ברשת

חשיפה לאתרים פורנוגרפיים בגיל צעיר

מאת מור לוי .

שלום שמי מור לוי , אני תלמיד אשר לומד במגמת ניו מדיה בתיכון אורט נעמי שמר גן יבנה .
במסגרת תוכנית הלימודים עלי להגיש כמה כתבות בנושאים המעניינים אותי .

נושא הכתבה בעייני היא שיש חשיבות רבה בהעלאת המודעות של ההורים לכך שנערים וילדים , נערות וילדות חשופים לתכנים מיניים ואלימים ללא פיקוח או שליטה של הורים , מורים , או הדור המבוגר .

אני אפתח בווידוי אני מור לוי אני בן 17 ומאז גיל 12 אני גולש באתרים פורנוגרפיים , אל תבהלו זה לא רק אני , כל מי שאני מכיר בגילאים האלה עושה את זה גם .

אם אתם בני נוער ואתם קוראים את הבלוג הזה אתם לא נדהמים מהווידוי שלי , אבל אם אתם מבוגרים אתם בטוחים שמשהו ממש לא טוב קורה פה , אז מה כל כך רע בזה ?

מה שרע בזה לדעתי היא שהתכנים האלה מציגים יחסי מין באופן זול , אלים , ומעוות , וצעירים שרואים את זה כמוני יכולים גם לחשוב שכך צריך להתנהג עם בנות הזוג שלנו .
  חשיפה לתכנים מיניים ואלימים בגיל ממש צעיר , גורמת לדעתי לילדים לפתח התנהגות אלימה ומינית אשר לא מתאימה לגיל שלהם ( ולאף גיל ) , וכתוצאה מכך הדור שלנו מפתח תסמינים של דור אלים , חסר סבלנות , ובעל תפיסות מעוותות של יחסים בין אישיים .
האינטרנט כולו פרוץ ואין שום הגבלה כדיי להיכנס לתכנים אלו , ובנוסף ישנם הורים שאינם מתערבים במה שילדיהם עושים כאשר הם חוזרים מבית הספר , ואני יכול להעיד גם שרוב ההורים לא בקיאים בהפעלת הסמארטפונים , והרשאות הרשת כמו שאנחנו , ואז הם לא 
יכולים לפקח או לשלוט על מה שהצעירים עושים .

אתר אמאל'ה בפרסומו מתאריך 26/3/2014 מביא את הנתון הבא : 
 "על פי סקר שנערך בשנת 2013 בבתי הספר היסודיים כ - 98% מן התלמידים נחשפו לתכנים פורנוגרפיים , בגיל צעיר ממה שרצוי" , זו בדיוק טענתי בבלוג זה .

לסיכום , אני לא ישאיר אותכם רק עם הבעייה המטרידה הזאת אלא , אציע כמה פתרונות אפשריים לטיפול בבעיה .

1. להורים , אל תחשבו שהבן שלכם או הבת שלכם לא גלשו באתר פורנוגרפי בחייהם , הם גלשו !!!
אז מה שאני מציע , זה שתדברו איתם על זה , וגם עם הם יכחישו , תבינו שיש סיבה למה הם מכחישים , זו לא פעילות שאנחנו הנוער משתפים את ההורים .

2. הצעת ייעול טכנית , הורים אם אפשר תוציאו את המחשב מהחדר , שימו אותו בסלון .
לא נראה לי שילדיכם יגלשו בפורנו בסלון בזמן שאתם נמצאים שם .

3. ישנה אפשרות נוספת והיא לדבר עם חברת הסלולר שלכם , ולבקש מהם לבצע חסימה בגלישה הסלולרית , ובגלישת ה wifi .

אני מקווה שהצלחתי להעלות את המודעות של המבוגרים לתופעה של גלישת ילדים ונוער באתרי פורנו ,ואם הצלחתי במשימה זו אז אני תרמתי את חלקי הצנוע בפתרון .
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה